PI6LC4833ZBIE OverviewYou can find it in the package Tube. A 56-VFQFN Exposed Pad-serial number is attached to the packaging of this product, which is packaged in a case. There is a recommended mounting type of Surface Mount. Clock program has 56 terminations. Parts with 2.5V voltage are provided by the part. A device with 1 has been detected. normaloperation is restricted to 312.5MHz frequency. If this device is used, IT ALSO OPERATES AT 3.3V NOM SUPPLY will also be founded. -40°C~85°C can operate at a variety of temperatures. The component can provide a voltage of 2.375V~3.465V. In this component, Power PCs is the primary function. The output is set to HCSL, LVCMOS, LVPECL. 2011 parts of this part have been published. The Surface Mount mount is recommended. 56 pins are present on the device. Current supply is limited to 360mA.
PI6LC4833ZBIE FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL, LVCMOS, LVPECL
with 56 Pins
PI6LC4833ZBIE ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6LC4833ZBIE application specific timer applications.
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
| Factory Lead Time | 23 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 56 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2011 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 56 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Additional Feature | IT ALSO OPERATES AT 3.3V NOM SUPPLY |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Output | HCSL, LVCMOS, LVPECL |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 2.5/3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Supply Current-Max | 360mA |
| Frequency (Max) | 312.5MHz |
| Logic Function | Clock |
| Input | HCSL, LVDS, LVPECL, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 2:14 |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 25MHz |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Power PCs |
| Length | 8mm |
| Height Seated (Max) | 0.84mm |
| Width | 8mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |