PI6LC48P0301AZHEX OverviewYou can find it in the package Tape & Reel (TR). A 28-VFQFN Exposed Pad-serial number is attached to the packaging of this product, which is packaged in a case. There is a recommended mounting type of Surface Mount. A device with 1 has been detected. normaloperation is restricted to 680MHz frequency. -40°C~85°C can operate at a variety of temperatures. The component can provide a voltage of 2.375V~2.625V 3.135V~3.465V. In this component, Ethernet is the primary function. The output is set to LVPECL.
PI6LC48P0301AZHEX FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVPECL
PI6LC48P0301AZHEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6LC48P0301AZHEX application specific timer applications.
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
| Factory Lead Time | 23 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V 3.135V~3.465V |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 680MHz |
| Input | LVCMOS, LVTTL, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 2:3 |
| PLL | Yes with Bypass |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Ethernet |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |