PI6LC48P25104LE OverviewThere is a Tube package that contains it. 8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) is included in the case. Clock program is recommended to mount using type Surface Mount. In it, there are 8 terminations. Clock program provides 2.5V volts. In order to run NOT SPECIFIED, the peak reflow temperature of this part is taken into account. Clock program contains a total of CLOCK GENERATOR, OTHER peripheral ICs, uPs, and uCs. The device contains 1. In normaloperation, the maximum frequency is 187.5MHz. Using this device, ALSO OPERATES IN 3.3 V can also be founded. The operating temperature is varied over a range of -40°C~85°C. Clock program is possible for the component to supply a voltage of 2.375V~3.465V. Its primary purpose is Ethernet. As the output, LVPECL should be used. Of the part, there are 2013 publications. There is a series number HiFlex™ associated with the part.
PI6LC48P25104LE FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): NOT SPECIFIED
uPs/uCs/Peripheral ICs Type of CLOCK GENERATOR, OTHER
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVPECL
PI6LC48P25104LE ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6LC48P25104LE application specific timer applications.
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
| Factory Lead Time | 23 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Series | HiFlex™ |
| Published | 2013 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 8 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Additional Feature | ALSO OPERATES IN 3.3 V |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Output | LVPECL |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G8 |
| Number of Circuits | 1 |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, OTHER |
| Frequency (Max) | 187.5MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 30MHz |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Ethernet |
| Length | 4.4mm |
| Width | 3mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |