PT7C5035ALC-2WF OverviewThe Tray package contains it. There is a case with Die included. Mounting type Surface Mount is recommended. The device has 1. normaloperation has a frequency of 165MHz. The operating temperature range of -40°C~85°C TA can be varied. Components can supply voltages of 1.6V~5.5V. Output CMOS is intended. The part's series is indicated by PT7C5035. 50mA is the maximum supply current.
PT7C5035ALC-2WF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of CMOS
PT7C5035ALC-2WF ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PT7C5035ALC-2WF application specific timer applications.
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Die |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Series | PT7C5035 |
| Part Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.6V~5.5V |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Output | CMOS |
| Operating Frequency | 135MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Supply Current-Max | 50mA |
| Frequency (Max) | 165MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | No/No |