![]()
Add to cart |
| Mfr | Epson Electronics America Inc-Semiconductor Div |
| Series | - |
| Product Status | Not For New Designs |
| Function | Voice Processing Unit (VPU) |
| Applications | Signal Processing |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Operating Temperature | - |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 52-LQFP |
| Supplier Device Package | 52-QFP (10x10) |
| Factory Lead Time | 22 Weeks |
| Number of Pins | 52 |
| Weight | 496.003257mg |
| Packaging | Tray |
| Published | 2010 |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Voltage - Supply | 3.3V 5V |
| Frequency | 32.77kHz |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 4.5V |
| Data Rate | 40 kbps |
| Length | 10mm |
| Width | 10mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |