S-5470D21I-M5T1U OverviewMaterials from Tape & Reel (TR) are included in the package.A SC-74A, SOT-753 package can be used to save space.The Interface type is characterized by superior performance.This mount is based on the Surface Mount technique.If possible, the operating temperature should be kept at -40°C~85°C in order to avoid unnecessary cooling.Analog Current is the input type that is used.To prevent signal reflection off the ends of transmission lines, 5 terminations are utilized.In this case, it is configured with a 1 function.This device operates with a voltage of 3V.This program uses the output type Logic.Using a supply current of 10nA, it can be used.A minimum voltage of 0.9V is maintained.5.5V represents the maximum supply voltage.Data transmission is carried out using 1 channels.
S-5470D21I-M5T1U FeaturesWith 3V channels
consumer IC type: 0.9V
S-5470D21I-M5T1U ApplicationsThere are a lot of ABLIC U.S.A. Inc.
S-5470D21I-M5T1U applications of sensor and detector interfaces.
Automation of Doors
Motion Triggered Events (Animal photography)
Position sensor
Level transmitter
Proximity sensor
Wearable Fitness
Hearables
Wearable Medical
Portable Medical
Mobile Devices
| Factory Lead Time | 18 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 5 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Interface |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3V |
| Terminal Pitch | 0.95mm |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G5 |
| Output Type | Logic |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 0.9V |
| Number of Channels | 1 |
| Adjustable Threshold | NO |
| Input Type | Analog Current |
| Current - Supply | 10nA |
| Length | 2.9mm |
| Height Seated (Max) | 1.3mm |
| Width | 1.6mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |