![]()
Add to cart |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 20-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-QFN-EP (5x5) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 1999 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Voltage - Supply | 2.8V~57V |
| Base Part Number | SI3400 |
| Number of Channels | 1 |
| Power - Max | 15W |
| Current - Supply | 2mA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Standards | 802.3af (PoE) |
| Auxiliary Sense | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |