![]()
Add to cart |
| Package / Case | QFN-20 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-QFN (5x5) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | Details |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package | Tape & Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®; |
| Base Product Number | SI3402 |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Product Status | Not For New Designs |
| Packaging | Reel |
| Series | Si3402 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Type | Powered Device - PD |
| Voltage - Supply | 2.8V ~ 57V |
| Operating Supply Voltage | 2.8 V to 57 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Power - Max | 15 W |
| Current - Supply | 2mA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Standard | 802.3 |
| Auxiliary Sense | No |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Package / Case | 20-VQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Voltage - Supply | 2.8V~57V |
| Power - Max | 15W |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |