![]()
Add to cart |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VQFN Exposed Pad |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Supplier Device Package | 24-QFN (5x5) |
| Mounting Style | Panel Mount, Flange |
| Unit Weight | 1.700593 oz |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | Amphenol |
| Brand | Amphenol Air LB Germany |
| RoHS | Details |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SI34061 |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Product Status | Active |
| Duty Cycle - Max | 75 % |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Current Limit | 10.5 mA |
| Series | ECTA 133 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Subcategory | Circular Connectors |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 57V |
| Termination Style | Crimp |
| Number of Contacts | 5 Contact |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 57 V |
| Number of Channels | 1 |
| Shell Size | 4 |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Power - Max | 30 W |
| Current - Supply | - |
| Product Type | Circular Push Pull Connectors |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Standards | 802.3at (PoE) |
| Shell Plating | Nickel |
| Product | Connectors |
| Standard | 802.3at |
| Auxiliary Sense | Yes |
| Product Category | Circular Push Pull Connectors |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 2.7V~57V |
| Power - Max | 30W |