![]()
Add to cart |
| Package / Case | QFN-32 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | Details |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package | Tube |
| Base Product Number | SI34071 |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Product Status | Active |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | - |
| Series | - |
| Type | Powered Device - PD |
| Voltage - Supply | - |
| Operating Supply Voltage | 1.6 V to 57 V |
| Number of Channels | 1 |
| Output Power | 71 W |
| Power - Max | 71 W |
| Current - Supply | - |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3bt |
| Standard | 802.3bt |
| Auxiliary Sense | No |