![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 11 |
| Weight | 24.097095mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2000 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 11 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Controller (PSE), DC/DC |
| Max Power Dissipation | 30W |
| Voltage - Supply | 45V~57V |
| Terminal Position | QUAD |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | SI3461 |
| Pin Count | 11 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.7V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 8mA |
| Adjustable Threshold | YES |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3af (PoE) |
| Auxiliary Sense | Yes |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |