![]()
Add to cart |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2000 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Controller (PSE), DC/DC |
| Max Power Dissipation | 30W |
| Voltage - Supply | 45V~57V |
| Base Part Number | SI3461 |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 8mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3af (PoE) |
| Auxiliary Sense | Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 11-QFN (3x3) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SI3461 |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Voltage - Supply | 45V ~ 57V |
| Power - Max | 30 W |
| Current - Supply | 8mA |