SI5023-D-GM OverviewClock program is accessible in the Tube package. Clock program is contained in a package of 28-VFQFN Exposed Pad. Surface Mount is the recommended mounting type. There are 28 terminations in it. The part provides 3.3V voltage. This part's peak reflow temperature is utilized to run NOT SPECIFIED. There are 1 on the device. The maximum frequency for normaloperation is 2.7GHz. Clock program varies the range of -40°C~85°C operating temperature. A voltage of 3.135V~3.465V can be supplied by the component. Ethernet, SONET/SDH, ATM applications is the main purpose of the component. CML is intended to be the output. There are 2003 publised of the part. SI5023 is the base part number for you to search for other information. Clock program is recommended that Clock program be mounted wClock programh Surface Mount. Circuits application includes 28 pins. DSPLL® refers to the part's series.
SI5023-D-GM FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): NOT SPECIFIED
Include 1 Circuits
run the output at th range of CML
SI5023-D-GM ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI5023-D-GM application specific timer applications.
Network Attached Storage
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Weight | 62.283902mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Series | DSPLL® |
| Published | 2003 |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 6 (Time on Label) |
| Number of Terminations | 28 |
| Terminal Finish | NICKEL PALLADIUM GOLD |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | SI5023 |
| Output | CML |
| Pin Count | 28 |
| JESD-30 Code | S-XQCC-N28 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 2.7GHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH, ATM applications |
| Length | 5mm |
| Height Seated (Max) | 0.9mm |
| Width | 5mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |