SI52111-A2-GM2 OverviewLocated in the Tray package, it can be accessed. 10-WFDFN Exposed Pad comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. 10 terminations are found in it. Voltage 3.3V is provided by the part. To run NOT SPECIFIED, we utilize this part's peak reflow temperature. There are a total of CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC uPs, uCs, and peripherals in this device. As of right 1w, the device has 1. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of -40°C~85°C. There is a possibility of the component supplying a voltage of 2.97V~3.63V. Component PCI Express (PCIe) serves the main purpose. In this case, HCSL is meant to be the output. 2012 Parts of the part have not been published. You will be able to search for information based on SI52111. Circuits application is recommended to mount Circuits application wCircuits applicationh Surface Mount. 10 pins are provided on the device. In general, this DAC runs on a 13mA supply current. Circuits application is incredibly efficient when operating at 100MHz.
SI52111-A2-GM2 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): NOT SPECIFIED
uPs/uCs/Peripheral ICs Type of CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL
with 10 Pins
SI52111-A2-GM2 ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI52111-A2-GM2 application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 10 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Published | 2012 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Voltage - Supply | 2.97V~3.63V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 100MHz |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | SI52111 |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 13mA |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| Input | Clock, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 25MHz |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Max Duty Cycle | 55 % |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Height | 750μm |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| RoHS Status | RoHS Compliant |