SI52112-B6-GM2R OverviewClock program is contained in the package Tape & Reel (TR). There is a 10-WFDFN Exposed Pad-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. 10 terminations are present in it. Parts provide 3.3V volts. For NOT SPECIFIED, the peak reflow temperature of this part is used. CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC uPs, uCs, and peripheral ICs are present in this device. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 100MHz. -40°C~85°C operates within a range of temperatures. There is 2.97V~3.63V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 2.97V~3.63V. There is only one purpose for this component, PCI Express (PCIe). Clock program is recommended to use HCSL as the output. There have been 2009 publications of this part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. On this device, there are 10 pins. Circuits application is recommended that the supply voltage remain at 3.3V. Circuits application is capable of maintaining 2 outputs on the device. An average supply current of 17mA is used for this DAC.
SI52112-B6-GM2R FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): NOT SPECIFIED
uPs/uCs/Peripheral ICs Type of CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL
with 10 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
SI52112-B6-GM2R ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI52112-B6-GM2R application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 10 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2009 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Voltage - Supply | 2.97V~3.63V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Output | HCSL |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 17mA |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| Frequency (Max) | 100MHz |
| Input | Clock, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 25MHz |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Max Duty Cycle | 55 % |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Length | 3mm |
| Height Seated (Max) | 0.8mm |
| Width | 3mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |