SI53204-A01AGM OverviewClock program is contained in the package Tray. There is a 32-VFQFN Exposed Pad-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 200MHz. -40°C~85°C operates within a range of temperatures. There is 1.425V~1.575V 1.71V~1.89V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 1.425V~1.575V 1.71V~1.89V. There is only one purpose for this component, PCI Express (PCIe). Clock program is recommended to use HCSL as the output. The series of the part is indicated by DSPLL®.
SI53204-A01AGM FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL
SI53204-A01AGM ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI53204-A01AGM application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Series | DSPLL® |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 1.425V~1.575V 1.71V~1.89V |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | RoHS Compliant |