SI5324B-C-GM OverviewThere is a package named Tray that contains it. As part of the packaging, there is a serial number 36-VFQFN Exposed Pad associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. 36 terminations have been made. In this part, the voltage is 1.8V. As of the moment, the device has 1. Temperatures can be varied in the operating range of -40°C~85°C. A component can supply 1.71V~3.63V voltage. This component serves a single purpose Ethernet (WAN), SONET/SDH/STM, Video. This output is intended to be CML, CMOS, LVDS, LVPECL. There are 1997 published parts for this part. Search for information about this part by using the SI5324 base part number. 36 pins are on the device. Circuits application has 36 pins. DSPLL® indicates that the part belongs to the series. There is a possibility that the device will be able to maintain 2 outputs. In this device, the telecom IC type is ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT. The system is capable of excellent efficiency when working at 808MHz. Circuits application works for parts based on SONET;SDH.
SI5324B-C-GM FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of CML, CMOS, LVDS, LVPECL
with 36 Pins
SI5324B-C-GM ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI5324B-C-GM application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-VFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 36 |
| Weight | 92.589543mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Series | DSPLL® |
| Published | 1997 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 36 |
| Applications | SONET;SDH |
| Voltage - Supply | 1.71V~3.63V |
| Terminal Position | QUAD |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 808MHz |
| Base Part Number | SI5324 |
| Output | CML, CMOS, LVDS, LVPECL |
| Pin Count | 36 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Circuits | 1 |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Telecom IC Type | ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT |
| Main Purpose | Ethernet (WAN), SONET/SDH/STM, Video |
| Length | 6mm |
| Height Seated (Max) | 0.95mm |
| Width | 6mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |