SI5324E-C-GMR OverviewThe package Tape & Reel (TR) contains it. In a 36-VFQFN-shaped case, it comes. The recommended mounting type is Surface Mount. As far as terminations are concerned, there are 36. Voltage is provided by the part at 1.8V. Running NOT SPECIFIED utilizes this part's peak reflow temperature. On the device, there are 1. For normaloperation, 1.417GHz is the maximum frequency. Variations are made in the range of operating temperature -40°C~85°C. The component can supply a voltage of 1.71V~3.63V. The main purpose of the component is 3G, Ethernet, PCI, SONET/SDH, Wireless systems. The output will be CML, CMOS, LVDS, LVPECL. A total of 2003 parts have been published. Ideally, it should be mounted with Surface Mount. Devices with 36 pins are designed. The number DSPLL® refers to the series of the part. IC type ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT is used in the device.
SI5324E-C-GMR FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): NOT SPECIFIED
Include 1 Circuits
run the output at th range of CML, CMOS, LVDS, LVPECL
with 36 Pins
SI5324E-C-GMR ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI5324E-C-GMR application specific timer applications.
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-VFQFN |
| Number of Pins | 36 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | DSPLL® |
| Published | 2003 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 36 |
| Voltage - Supply | 1.71V~3.63V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Output | CML, CMOS, LVDS, LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 1.417GHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Telecom IC Type | ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT |
| Main Purpose | 3G, Ethernet, PCI, SONET/SDH, Wireless systems |
| Length | 6mm |
| Height Seated (Max) | 0.9mm |
| Width | 6mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |