SI5334C-B00127-GM OverviewThe Tray package contains it. There is a case with 24-VFQFN Exposed Pad included. Mounting type Surface Mount is recommended. Clock program contains 40 terminations. There is 1.8V voltage provided by the part. To run NOT SPECIFIED, we use the peak reflow temperature of this part. There are CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC uPs, uCs, and peripheral ICs in this device. 1.98V is the maximum supply voltage (Vsup). Vsup should be kept above 1.71V for normaloperation. This device can also be used to find IT ALSO OPERATES AT 2.5V AND 3.3V NOMINAL. The clock's output frequency should not exceed 200MHz. The part has been published 1997 times. There are 24 pins on the device. A minimum working temperature of -40°C must be maintained for this device. Circuits application is recommended that the operating temperature be less than 85°C.
SI5334C-B00127-GM FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): NOT SPECIFIED
uPs/uCs/Peripheral ICs Type of CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
with 24 Pins
SI5334C-B00127-GM ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI5334C-B00127-GM application specific timer applications.
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 24 |
| Packaging | Tray |
| Published | 1997 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 40 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Additional Feature | IT ALSO OPERATES AT 2.5V AND 3.3V NOMINAL |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| JESD-30 Code | S-XQCC-N40 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 1.98V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 1.71V |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 30MHz |
| Output Clock Frequency-Max | 200MHz |
| Length | 4mm |
| Height Seated (Max) | 0.9mm |
| Width | 4mm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |