SN65LVCP15PW OverviewYou can find it in the package Tube. A 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)-serial number is attached to the packaging of this product, which is packaged in a case. There is a recommended mounting type of Surface Mount. Clock program has 28 terminations. Parts with 3.3V voltage are provided by the part. Run 260 using the peak reflow temperature of this part. A device with 1 has been detected. 0°C~85°C can operate at a variety of temperatures. The component can provide a voltage of 3.14V~3.47V. In this component, Fibre Channel, Gigabit Ethernet, HDTV is the primary function. The base part number 65LVCP15 is the place where you can start your search for information. 28 pins are present on the device. There are 28 pins 28 this board.
SN65LVCP15PW FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 28 Pins
SN65LVCP15PW ApplicationsThere are a lot of Texas Instruments
SN65LVCP15PW application specific timer applications.
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 28 |
| Weight | 120.003531mg |
| Operating Temperature | 0°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 28 |
| Termination | SMD/SMT |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Voltage - Supply | 3.14V~3.47V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Base Part Number | 65LVCP15 |
| Pin Count | 28 |
| Interface | Serial |
| Number of Circuits | 1 |
| Propagation Delay | 1 ns |
| Data Rate | 1.485 Gbps |
| Number of Inputs | 3 |
| Input | PECL |
| Ratio - Input:Output | 3:3 |
| Boundary Scan | NO |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Low Power Mode | NO |
| Main Purpose | Fibre Channel, Gigabit Ethernet, HDTV |
| Number of Serial I/Os | 2 |
| Height | 1.2mm |
| Length | 9.7mm |
| Width | 4.4mm |
| Thickness | 1mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |