| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Tray |
| Product Status | Fully Integrated Processor |
| Function | Pre-Amplifier |
| Applications | 6 |
| Number of Channels | I²C, I²S |
| Interface | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply | -20°C ~ 125°C (TJ) |
| Operating Temperature | Direct Digital Amplification |
| Specifications | Surface Mount |
| Mounting Type | 44-LQFP |
| Package / Case | 44-TQFP (10x10) |
| Supplier Device Package | |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 44 |
| Operating Temperature | -20°C~125°C TJ |
| Packaging | Tray |
| Series | DDX™ |
| JESD-609 Code | e4 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 44 |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Applications | Pre-Amplifier |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | STA304 |
| Function | Fully Integrated Processor |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 3.3V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Number of Channels | 6 |
| Interface | I2C, I2S |
| Specifications | Direct Digital Amplification |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Length | 10mm |
| Width | 10mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |