![]()
Add to cart |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Sound Terminal™ |
| Product Status | Active |
| Function | Fully Integrated Processor |
| Applications | Pre-Amplifier |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I²C, I²S |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 21.5V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Specifications | Full Flexible Amplification |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-PowerBFSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | PowerSSO-36 EPD |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 7 months ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 36-BFSOP (0.295, 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Number of Pins | 36 |
| Operating Temperature | -20°C~70°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 36 |
| Voltage - Supply | 4.5V~21.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | STA333 |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4.5V |
| Interface | I2C, I2S |
| Nominal Supply Current | 30mA |
| Output Power | 20W |
| Supply Type | Quad |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80dB |
| Dual Supply Voltage | 18V |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Length | 10.3mm |
| Width | 7.5mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |