| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Fully Integrated Processor |
| Function | Pre-Amplifier |
| Applications | 2 |
| Number of Channels | I²C, I²S |
| Interface | 4.5V ~ 26V |
| Voltage - Supply | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Operating Temperature | Full Flexible Amplification |
| Specifications | Surface Mount |
| Mounting Type | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Package / Case | 48-VQFN (7x7) |
| Supplier Device Package | |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 48 |
| Weight | 139.989945mg |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | Sound Terminal™ |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 48 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - annealed |
| Applications | Pre-Amplifier |
| Additional Feature | IT ALSO OPERATES AT 3.3V DIGITAL SUPPLY |
| Voltage - Supply | 4.5V~26V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | STA381 |
| Function | Fully Integrated Processor |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4.5V |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I2C, I2S |
| Operating Supply Current | 52mA |
| Supply Current-Max | 60mA |
| Specifications | Full Flexible Amplification |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 90 dB |
| Length | 7mm |
| Height Seated (Max) | 1mm |
| Width | 7mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |