![]()
Add to cart |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Packaging | * Alternate Packaging |
| Package-Case | * |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting-Type | * |
| Supplier-Device-Package | * |
| Watt | - |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | No |
| Voltage-Breakdown | - |
| Topology | Flyback |
| Voltage-Start-Up | 13V |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 11.5 V ~ 23 V |
| Duty-Cycle | 50% |
| Frequency-Switching | 260kHz |
| Fault-Protection | Over Voltage |
| Control-Features | - |