SY87701VHH OverviewClock program is contained in the package Tray. There is a 32-TQFP Exposed Pad-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 1.25Gbps. 0°C~85°C operates within a range of temperatures. There is 3.15V~5.25V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 3.15V~5.25V. There is only one purpose for this component, Ethernet, SONET/SDH, ATM applications. Clock program is recommended to use PECL as the output. There have been 2007 publications of this part. You need to start at SY87701 to find information about a part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. On this device, there are 32 pins. Circuits application is essential that the minimum working temperature of this device not be below 0°C. Temperatures below 85°C degrees Celsius should be used. The series of the part is indicated by AnyRate®. Circuits application is capable of maintaining 4 outputs on the device. A supply voltage of 5.25V is used for this part. Maintaining a supply voltage greater than 3.15V is required. There are 2 elements in it. Using a frequency of 1.25GHz will allow it to reach excellent efficiency. 32-TQFP-EP (7x7) is the supplier device package used by the company as its device supplier.
SY87701VHH FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of PECL
with 32 Pins
SY87701VHH ApplicationsThere are a lot of Microchip Technology
SY87701VHH application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TQFP Exposed Pad |
| Number of Pins | 32 |
| Supplier Device Package | 32-TQFP-EP (7x7) |
| RoHS | Compliant |
| Package | Tray |
| Base Product Number | SY87701 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency - Max | 1.25Gbps |
| Operating Temperature | 0°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Series | AnyRate® |
| Published | 2007 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Voltage - Supply | 3.15V~5.25V |
| Frequency | 1.25GHz |
| Base Part Number | SY87701 |
| Output | PECL |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.25V |
| Min Supply Voltage | 3.15V |
| Nominal Supply Current | 230mA |
| Frequency (Max) | 1.25Gbps |
| Input | PECL, TTL |
| Ratio - Input:Output | 3:3 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH, ATM applications |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |