![]()
Add to cart |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 14 |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Tape and Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Nominal Supply Current | 27 mA |
| Number of Transceivers | 1 |