![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Package / Case | 24-VFDFN Exposed Pad, 23 Leads |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~125°C TJ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 23 |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Voltage - Supply | 0V~57V |
| Terminal Position | DUAL |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 48V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Base Part Number | TPS23755 |
| JESD-30 Code | R-PDSO-N23 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 57V |
| Number of Channels | 1 |
| Adjustable Threshold | NO |
| Current - Supply | 2mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE) |
| Auxiliary Sense | Yes |
| Length | 6mm |
| Width | 4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |