![]()
Add to cart |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 64 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Controller (PSE) |
| Additional Feature | 3.3V DIGITAL & 5V ANALOG SUPPLY CAN BE INTERNALLY GENERATED OR CAN BE SUPPLIED EXTERNALLY |
| Voltage - Supply | 44V~57V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 48V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | TPS2383 |
| Pin Count | 64 |
| JESD-30 Code | S-PQFP-G64 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 57V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 44V |
| Number of Channels | 8 |
| Adjustable Threshold | NO |
| Power - Max | 15.4W |
| Current - Supply | 5mA |
| Supply Current-Max (Isup) | 10mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3af (PoE) |
| Length | 10mm |
| Height Seated (Max) | 1.6mm |
| Width | 10mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |