![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 56 |
| Operating Temperature | -40°C~125°C TJ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 56 |
| Type | Controller (PSE) |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Additional Feature | ITS ALSO REQUIRED VDD DIGITAL SUPPLY 3-3.6V |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 48V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 14MHz |
| Base Part Number | TPS2388 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 57V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 44V |
| Number of Channels | 8 |
| Adjustable Threshold | YES |
| Power - Max | 670mW |
| Nominal Input Voltage | 3.3V |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE) |
| Height | 1mm |
| Length | 8mm |
| Width | 8mm |
| Thickness | 900μm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |