TSCS42A2X1NLGXZAX OverviewAs a space saver, it comes in the QFN-48 package. In the various applications in which this electronic part is used, it is capable of delivering a high level of efficiency as a type of CODEC, Stereo. Operating performance at -- makes it possible to operate normally. A part in this category is classified as subcategory Interface ICs. Electronic parts from the R2E190 series are ideal for a wide variety of applications.
TSCS42A2X1NLGXZAX FeaturesEmbedded in the QFN-48 package
Operating temperature of --
TSCS42A2X1NLGXZAX ApplicationsThere are a lot of Greenlee Tempo
TSCS42A2X1NLGXZAX CODECs Interface ICs applications.
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
| Package / Case | QFN-48 |
| Weight | 3 lbs (1.4kg) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Material - Frame | -- |
| Material - Blade | -- |
| Approvals | -- |
| Lifetime @ Temp. | -- |
| Moisture Sensitive | Yes |
| THD plus Noise | - 80 dB |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Unit Weight | 0.005309 oz |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 260 |
| Interface Type | 2-Wire, I2C, I2S |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 90 dB |
| Manufacturer | Tempo Semiconductor |
| Brand | Tempo Semiconductor |
| RoHS | Details |
| Operating Temperature | -- |
| Series | R2E190 |
| Size / Dimension | Round - 190mm Dia |
| Part Status | Obsolete |
| Termination | 2 Terminals |
| Type | CODEC, Stereo |
| Power (Watts) | 85.0W |
| Voltage - Rated | 115VAC |
| Subcategory | Interface ICs |
| Ingress Protection | -- |
| Current Rating | -- |
| Product Type | CODECs |
| RPM | -- |
| Bearing Type | Ball |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Air Flow | 365.0 CFM (10.22m³/min) |
| Noise | 62.0 dB(A) |
| Voltage Range | -- |
| Static Pressure | -- |
| Product | PCM CODECs |
| Features | -- |
| Product Category | Interface - CODECs |
| Width | 63.00mm |
| Height | 0.9 mm |
| Length | 5 mm |