TUSB7320RKMT OverviewThere is a package called 100-WQFN Dual Rows, Exposed Pad that contains it, and you can find it there. It is very easy to carry because of the Tape & Reel (TR)-shaped packaging. Regulating the temperature to 0°C~70°C is crucial to ensuring reliable operation. With a 1.1V 3.3VV power source, you should be able to use it. As you can see, the terminations of the wire are in 100. When 1.1V is used as the supply voltage, high efficiency can be achieved. A TUSB7320 number belongs to the family of numbers. It is operated by 100 pins. In total, this gadget is composed of BUS CONTROLLER, UNIVERSAL SERIAL BUS uPs/uCs/peripheral ICs. There is a setting on the gadget that sets the supply current to 15μA. During the operation of the device, the clock runs at a frequency of 50MHz. In order to maximi1.1Ve efficiency, the supply voltage should be set to 1.1V. There is a power supply set to 1.13.3V for the component that is being used. It is the part that owns the 2 ports.
TUSB7320RKMT Features50MHz clock frequency
2 ports
TUSB7320RKMT ApplicationsThere are a lot of Texas Instruments
TUSB7320RKMT Controllers Interface ICs applications.
Smart LED Lighting
Portable Appliances
Battery-Operated Devices
Cellular Data Devices
Factory Automation and Process Controls
IrDA transmission control
Remote transmission formatter
Docking
Mobile Monitors
Multi-Function Monitors
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 4 days ago) |
| Package / Case | 100-WQFN Dual Rows, Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 100 |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 100 |
| ECCN Code | 3A001.A.3 |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Voltage - Supply | 1.1V 3.3V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 1.1V |
| Terminal Pitch | 0.6mm |
| Base Part Number | TUSB7320 |
| Function | Host Controller |
| Operating Supply Voltage | 1.1V |
| Power Supplies | 1.13.3V |
| Interface | USB, PCIe |
| Operating Supply Current | 15μA |
| Number of Ports | 2 |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | BUS CONTROLLER, UNIVERSAL SERIAL BUS |
| Clock Frequency | 50MHz |
| Data Rate | 5 Gbps |
| Protocol | USB |
| Standards | USB 3.0 |
| Height | 800μm |
| Length | 9mm |
| Width | 9mm |
| Thickness | 750μm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |