![]()
Add to cart |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Product Status | Audio Signal Processor |
| Function | Consumer Audio |
| Applications | 1 |
| Number of Channels | I²C |
| Interface | 2.7V ~ 3.3V |
| Voltage - Supply | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Operating Temperature | - |
| Specifications | Surface Mount |
| Mounting Type | Automotive |
| Grade | AEC-Q100 |
| Qualification | 32-TQFP |
| Package / Case | 32-TQFP (5x5) |
| Supplier Device Package | |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 32 |
| Weight | 71.214002mg |
| Operating Temperature | -40°C~105°C TA |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Series | Automotive, AEC-Q100, VBAP™ |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Applications | Consumer Audio |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.3V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Base Part Number | TWL1103 |
| Function | Audio Signal Processor |
| Operating Supply Voltage | 3V |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | I2C |
| Number of Bits | 15 |
| Resolution | 1.875 B |
| Sampling Rate | 8 ksps |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Number of ADC Channels | 0 |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Height | 1.2mm |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| Thickness | 1mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |