![]()
Add to cart |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Bulk |
| Product Status | Surface Mount |
| Mounting Type | 32-TQFP |
| Package / Case | 32-TQFP (5x5) |
| Supplier Device Package | |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | VBAP™ |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 32 |
| Terminal Finish | NICKEL PALLADIUM GOLD |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 235 |
| Number of Functions | 1 |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 32 |
| JESD-30 Code | S-PQFP-G32 |
| Qualification Status | COMMERCIAL |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Operating Temperature (Min) | -40°C |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.3V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.7V |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |