W234X OverviewClock program is accessible in the Tube package. Clock program is contained in a package of 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width). Surface Mount is the recommended mounting type. There are 28 terminations in it. The part provides 3.3V voltage. This part's peak reflow temperature is utilized to run 260. There are 1 on the device. Clock program varies the range of 0°C~70°C operating temperature. A voltage of 3.135V~3.465V can be supplied by the component. Memory, RDRAM is the main purpose of the component. RSL is intended to be the output. There are 2001 publised of the part. W234 is the base part number for you to search for other information. Clock program is recommended that Clock program be mounted wClock programh Surface Mount. Circuits application includes 28 pins. This device can handle 4 outputs on it. When working at a frequency of 400MHz, it is able to achieve excellent efficiency.
W234X FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
run the output at th range of RSL
W234X ApplicationsThere are a lot of Cypress Semiconductor Corp
W234X application specific timer applications.
Network Attached Storage
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2001 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 28 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Frequency | 400MHz |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 20 |
| Base Part Number | W234 |
| Output | RSL |
| Pin Count | 28 |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G28 |
| Number of Outputs | 4 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Number of Circuits | 1 |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Memory, RDRAM |
| Length | 9.7mm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |