XR28V384IM48TR-F OverviewThere is a copy of it in the 48-TQFP package. It is easy to carry thanks to its Tape & Reel (TR)-shaped packaging. A temperature of -40°C~85°C should be maintained for reliable operation. The 3.3VV power source is all you need to use it. It is currently possible to obtain 17mA.
XR28V384IM48TR-F FeaturesXR28V384IM48TR-F ApplicationsThere are a lot of MaxLinear, Inc.
XR28V384IM48TR-F Controllers Interface ICs applications.
Dimming Control Devices
Commercial LED Lighting
Smart LED Lighting
Portable Appliances
Battery-Operated Devices
Cellular Data Devices
Factory Automation and Process Controls
IrDA transmission control
Remote transmission formatter
Docking
| Factory Lead Time | 14 Weeks |
| Package / Case | 48-TQFP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2013 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Terminal Finish | MATTE TIN |
| HTS Code | 8542.31.00.01 |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Function | Controller |
| Interface | LPC |
| Current - Supply | 17mA |
| Protocol | RS232, RS485 |
| RoHS Status | RoHS Compliant |