XRD9827ACU-F OverviewIn this case, it is packaged in the same way as 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width).A 12-Bit electronic part was designed for this application.It is included in the Tube package.3V~5.5V serves as the supply/analog voltage for this electrical device, which transforms AC voltage into regulated DC voltage and provides regulated DC power to drive a load.This electrical device is supplied with 3V~5.5V as the digital voltage or supply voltage.In terms of power, this electrical device consumes 200mW watts.
XRD9827ACU-F FeaturesXRD9827ACU-F ApplicationsThere are a lot of MaxLinear, Inc.
XRD9827ACU-F AFE applications.
Music recording
Digital signal processing
Scientific instruments
Rotary encoder
Displaying
Transducer
Microcontrollers.
Digital Storage Oscilloscope
Scientific instruments.
Music reproduction technology
| Package / Case | 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width) |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Power (Watts) | 200mW |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Bits | 12 |
| Voltage - Supply, Analog | 3V~5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V~5.5V |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | SSOP |
| Number of Pins | 20 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | Parallel |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Resolution | 1.5 B |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |