5PB1106PGGI Overview14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) case is available for the cut smart buffer. In case Tube, the cut smart buffer is available. Normal operation has a maximum value of 200MHz. If this is the case, it will be mounted as Surface Mount. This electronic part is classified as Fanout Buffer (Distribution). If you wish to ensure reliable performance, you should set the temperature to -40°C~85°C. In general, it should be able to work with a power source of 1.71V~3.465V volts.
5PB1106PGGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
5PB1106PGGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
5PB1106PGGI Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.71V~3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | LVCMOS |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |