5T907PAGI OverviewIt is available in the case 48-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) for this cut smart buffer. It is available in the case Tube. There is a maximum value of 250MHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution) for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.4V~2.6V volts. There is an output of eHSTL, HSTL, LVTTL. There is a family of objects known as the IDT5T907. A component of the TeraBuffer™ series can be found in this electrical part.
5T907PAGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
5T907PAGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
5T907PAGI Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Series | TeraBuffer™ |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.4V~2.6V |
| Base Part Number | IDT5T907 |
| Output | eHSTL, HSTL, LVTTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 250MHz |
| Input | eHSTL, HSTL, LVPECL, LVTTL |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | Yes/No |