82V3391BEQG8 OverviewIn order to ensure the safety and security of the product, it is packaged in a case with a QFP-serial number. In the device, there are 1. Clock program is normalfor the operation frequency to be 644.53MHz. A total of 2011 publications have been made of the part. With Surface Mount, it is recommended that it be mounted. A device with 100 pins is designed. Minimum working temperature must not be below -40°C. Temperatures below 85°C should be used. A 3.3V supply voltage should be maintained.
82V3391BEQG8 FeaturesInclude 1 Circuits
with 100 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
82V3391BEQG8 ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
82V3391BEQG8 application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | QFP |
| Number of Pins | 100 |
| Published | 2011 |
| Part Status | Active |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 644.53MHz |
| Input | CMOS |
| PLL | Yes |
| Length | 14mm |
| Width | 14mm |
| Thickness | 1.4mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | IDT82V3391 |
| Output | CMOS, LVDS, PECL |
| Input | CMOS, LVDS, PECL |
| Ratio - Input:Output | 14:9 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH, Stratum |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |