ICS894D115BGI-01 OverviewLocated in the Tube package, it can be accessed. 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. As of right 1w, the device has 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 622.08MHz. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of -40°C~85°C. There is a possibility of the component supplying a voltage of 3.135V~3.465V. Component STM-1, STM-4 serves the main purpose. In this case, LVPECL is meant to be the output. You will be able to search for information based on ICS894D115-01. 20-TSSOP is used as a device package supplier by the company.
ICS894D115BGI-01 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVPECL
ICS894D115BGI-01 ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ICS894D115BGI-01 application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS894D115-01 |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 622.08MHz |
| Input | LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | STM-1, STM-4 |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | TSSOP |
| Published | 2007 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| RoHS Status | RoHS Compliant |