854110AKILFT OverviewIt is available in the case 32-VFQFN Exposed Pad for this cut smart buffer. It is available in the case Tape & Reel (TR). There is a maximum value of 16MHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.375V~2.625V volts. There is an output of LVDS. There is a family of objects known as the ICS854110.
854110AKILFT FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
854110AKILFT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
854110AKILFT Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-VFQFPN (5x5) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V |
| Base Part Number | ICS854110 |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 16MHz |
| Input | LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 2:10 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |