85411AMILF OverviewIt is available in the case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) for this cut smart buffer. It is available in the case Tube. There is a maximum value of 650MHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution) for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.97V~3.63V volts. There is an output of LVDS. There is a family of objects known as the ICS85411.
85411AMILF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
85411AMILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
85411AMILF Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.97V~3.63V |
| Base Part Number | ICS85411 |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 650MHz |
| Input | HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |