83210AYLF OverviewThere is a case available for the cut smart buffer in 32-TQFP. This package is packaged in the form of a Tray. For normal operation, 150MHz is the maximum value. In this case, it will be mounted by Surface Mount. A classification of Fanout Buffer (Distribution) is assigned to this electronic part. Setting the temperature to 0°C~85°C will ensure reliable performance. Ideally, it should be able to operate from 1.38V~1.62V volts. As a member of the ICS83210 family, it falls under that category.
83210AYLF FeaturesThe operating temperature of 0°C~85°C degrees
83210AYLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
83210AYLF Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Operating Temperature | 0°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.38V~1.62V |
| Base Part Number | ICS83210 |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 150MHz |
| Input | HSTL |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |