8P34S1102NLGI OverviewThere is a case of 16-VFQFN Exposed Pad in which it is packaged. Tube is the form in which it is packaged. It is recommended that the maximum value for normal operation is 1.2GHz. In this case, it is set up as Surface Mount. Electrical components classified as Fanout Buffer (Distribution) are classified as such. It is recommended to set the temperature to -40°C~85°C in order to ensure reliable performance. The clock switch should operate with a voltage of 1.71V~1.89VV. As a result, it produces LVDS.
8P34S1102NLGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
8P34S1102NLGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
8P34S1102NLGI Clock Buffers & Drivers applications.
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.71V~1.89V |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 1.2GHz |
| Input | CML, LVDS |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |