8P34S2108NLGI OverviewA 48-VFQFN Exposed Pad case is used for packaging. A Tray is used to package it. Under normal circumstances, 2GHz is the maximum value. A mount of Surface Mount has been applied to it. This electronic component falls under the classification of Fanout Buffer (Distribution). Temperature -40°C~85°C TA is recommended for reliable performance. With a 1.71V~1.89VV power source, it should work. There is LVDS output from clock driver.
8P34S2108NLGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
8P34S2108NLGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
8P34S2108NLGI Clock Buffers & Drivers applications.
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.71V~1.89V |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 2GHz |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 2:16 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |