8S89202BKILF OverviewThere is a case of 32-VFQFN Exposed Pad in which it is packaged. Tray is the form in which it is packaged. It is recommended that the maximum value for normal operation is 3GHz. In this case, it is set up as Surface Mount. Electrical components classified as Divider are classified as such. It is recommended to set the temperature to -40°C~85°C in order to ensure reliable performance. The clock switch should operate with a voltage of 2.375V~2.625V 2.97V~3.63VV. As a result, it produces LVPECL.
8S89202BKILF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
8S89202BKILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
8S89202BKILF Clock Buffers & Drivers applications.
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Divider |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V 2.97V~3.63V |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 3GHz |
| Input | CML, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |