8SLVD2104NBGI OverviewThere is a case of 28-WFQFN Exposed Pad in which it is packaged. Tray is the form in which it is packaged. It is recommended that the maximum value for normal operation is 2GHz. In this case, it is set up as Surface Mount. Electrical components classified as Fanout Buffer (Distribution) are classified as such. It is recommended to set the temperature to -40°C~85°C in order to ensure reliable performance. The clock switch should operate with a voltage of 2.375V~2.625VV. As a result, it produces LVDS.
8SLVD2104NBGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
8SLVD2104NBGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
8SLVD2104NBGI Clock Buffers & Drivers applications.
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 2GHz |
| Input | LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |