8SLVP2102ANLGI Overview16-VFQFN Exposed Pad case is available for the cut smart buffer. In case Tray, the cut smart buffer is available. Normal operation has a maximum value of 2GHz. If this is the case, it will be mounted as Surface Mount. This electronic part is classified as Fanout Buffer (Distribution). If you wish to ensure reliable performance, you should set the temperature to -40°C~85°C. In general, it should be able to work with a power source of 2.375V~3.465V volts. Buffer IC is LVPECL that is output. The structure belongs to the IDT8SLVP2102 family of structures.
8SLVP2102ANLGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
8SLVP2102ANLGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
8SLVP2102ANLGI Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Base Part Number | IDT8SLVP2102 |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 2GHz |
| Input | CML, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |