9DBL411BGLF OverviewLocated in the Tube package, it can be accessed. 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. As of right 1w, the device has 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 150MHz. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of 0°C~70°C. There is a possibility of the component supplying a voltage of 3V~3.6V. Component Intel QPI, PCI Express (PCIe) serves the main purpose. In this case, LP-HCSL is meant to be the output. You will be able to search for information based on ICS9DBL411.
9DBL411BGLF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of LP-HCSL
9DBL411BGLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9DBL411BGLF application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | ICS9DBL411 |
| Output | LP-HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 150MHz |
| Input | HCSL |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Intel QPI, PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |