9FG1900BK-1LFT OverviewThe Digi-Reel® package contains it. normaloperation has a frequency of 400MHz. The part has been published 1997 times. Mounting it with Surface Mount is recommended. A minimum working temperature of 0°C must be maintained for this device. Circuits application is recommended that the operating temperature be less than 70°C.
9FG1900BK-1LFT Features9FG1900BK-1LFT ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9FG1900BK-1LFT application specific timer applications.
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Published | 1997 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | HCSL |
| PLL | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |